Piękna podłoga

Kiedy przychodzi w końcu czas na remont domu, w ogromnej liczbie przypadków zaczynamy od malowania ścian, odświeżania dekoracji, kupujemy nowe meble – jednak jeśli przychodzi czas na poważniejszy remont domu, na całkowitą odmianę pomieszczeń, zaczynamy oczywiście od wymiany, bądź położenia nowych (jeśli dopiero się wybudowaliśmy) podłóg.

W sklepach remontowo-budowlanych znajdziemy mnóstwo intrygujących inspiracji i koncepcji na podłogi w naszych domach i mieszkaniach. Znajdziemy dziesiątki a dosłownie setki rodzajów paneli, płytek, podłóg drewnianych, parkietów, wykładzin, dywanów – choć te jednak są używane dziś już bardzo rzadko, gdyż ciężko je utrzymać w czystości, a zwłaszcza Ci którzy są alergikami powinni wystrzegać się takich rozwiązań w swoich domach i mieszkaniach. Na 100 procent ciekawe panele, na których położymy nie za duży dywanik, pasujący do wnętrza danego pomieszczenia. Dywany są świetnym wyjściem w pokoiku dziecka, w sypialni a dosłownie w salonie, gdzie mamy miejsce do siedzenia. Dywan posiada nam służyć jako szczegół dekoracyjny, niemniej jednak przede wszystkim, ażeby było nam cieplej w nogi, zwłaszcza kiedy nie posiadamy ogrzewania podłogowego. W pomieszczeniu gdzie zlokalizowana jest choć malutki dywan w tym samym momencie jest przyjemniej i przytulniej.

Bardzo modne są dziś parkiety, z całkowitą czyli stu procentową pewnością powinno się o nie właściwie dbać, niemniej jednak prawdziwe Panie Domu nie będą miały z tym kłopotu. Do parkietów jednakże, dywany nie pasują, zwłaszcza kiedy parkiety są drewniane; podłogi drewniane dają już same w sobie wiele ciepła. Poszukajcie przed remontem ciekawych inspiracji, w internecie w przeróżnego rodzaju poradnikach, gazetach, czasopismach, z całkowitą czyli stu procentową pewnością znajdziecie pomysły na remont własnego domu.

Więcej: zakupy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz