Prywatny blog w internecie

Bloger to wbrew pozorom zawód przyszłości. By założyć własny blog nie należy kończyć specjalistycznych studiów, ani dosłownie kursów. Można za to zarobić na tym całkiem przyzwoite pieniądze. A przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy przyzwoite pieniądze zamieniają się w dużą kasę.
Jak założyć bloga? Na początku należy zacząć od którejś z bezpłatnych platform, na przykład. Blogspot, czy Wordpress. Nie powinno się płacić za domenę, a szablon można wybrać z listy dostępnych, darmowych motywów. To, gdzie najlepiej założyć bloga, jest uwarunkowane swoimi preferencjami i planami na przyszłe lata. Jeżeli już planujesz kiedyś wykupić swoją domenę, dobrym wyjściem będzie dla Ciebie Wordpress. Natomiast jeżeli jesteś kompletnie "zielony" w temacie i potrzebujesz czasu na zaznajomienie się ze specyfiką blogowania, najbardziej rozpocznij od prostego i intuicyjnego Blogspota, który zapewnia kobiety i mężczyźni wszechstronną gamę szablonów i łatwych wtyczek.
Pewnie zastanawiasz się, jak w ogólności można zarabiać na pisaniu bloga. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, jak zarabiają telewizje, czy gazety- przez promocji. Współpracując z markami, udostępniasz im miejsce reklamowe na prywatnej stronie albo przeprowadzasz kampanie, o których wspominasz. Reklamodawcy płacą za to pieniądze. Wysokość zarobków zależy od liczby czytelników, zasięgu bloga i pozycji blogera. Najlepsi mogą zarabiać wręcz kilkadziesiąt tysięcy na jednej kampanii.
Dzięki blogowaniu, pisanie nie musi być pracą do szuflady. Ma możliwość stać się drogą do zarobienia pieniędzy i niezależności.

Zobacz: zakładanie bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz