Zbliża się szkoła, pomyśl o wyprawce dla dziecka

Wydawałoby się, że dopiero przed chwilą rozpoczęły się wakacje, jednak nieubłaganie, wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Dla wielu rodziców oznacza to konieczność zainteresowania się podręcznikami dla dziecka do dalszej klasy. Jednak, oprócz niezbędnym zapleczem merytorycznym, dzieciom - szczególnie tym młodszym - przyda się również dopasowana wyprawka.

W młodszych klasach szkoły podstawowej, jak również w tak zwanej zerówce dzieci, oprócz typową nauką, wykonują również bardzo kilka różnorodnych prac plastycznych, które wpływają na sprawność ichniejszym dłoni, przygotowują je do nauki pisania liter i cyfr. W tym celu dzieci rysują, malują farbami, wycinają, lepią z plasteliny, tworzą wydzieranki z gazet czy papierów kolorowych i podejmują kilka innych aktywności.

Szkoła niestety w większości nie gwarantuje materiałów do takich prac. Warto zadbać, żeby dziecku niczego nie brakowało i ażeby mogło ono w pełni skorzystać z zajęć. W takiej wyprawce mogą znaleźć się np kredki milan i plastelina astra. Nie zapominajmy również o plecaku, w którym pociecha będzie mogła nosić najpotrzebniejsze rzeczy. Z pewnością sprawdzi się w tej roli plecak coolpack.

Dla małych dzieci bardzo na prawdę ważna jest otoczka, która towarzyszy przygotowaniom do rozpoczęcia nauki. Bardzo często nieco lękają się pójścia lub powrotu po wakacjach do szkoły. Zestaw nowych przyborów może być dla nich nagrodą za przełamanie tego lęku i dodatkową zachętą do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach. Należy jest maksymalnie ułatwić im start szkolny.

Zobacz: bambino.

0 komentarze:

Prześlij komentarz