Jak nakręcić film z lotu ptaka bez helikoptera

O ile nie posiadamy samolotu, helikoptera, albo chociaż szybowca nakręcenie filmu z lotu ptaka będzie dość trudnym zadaniem. Prawdopodobnie że użyjemy do tego celu quadrocoptera. Ten swoisty model helikoptera posiadający cztery śmigła daje możliwość na stabilny lot, oryginalne filmy i wykonywanie akrobacji, które niekoniecznie są możliwe w sytuacji większych maszyn.

Drony to doskonałe urządzenia to przenoszenia niewielkich ładunków. Im bardziej idealne kierowanie wielowirnikowcem w powietrzu, tym większa szansa na doskonały film. Aby go jednakże zdobyć potrzebna jest kamera o bardzo nieznacznych wymiarach. W chwili obecnej nie jest konieczne użycie kamery płytkowej, jednak jest to już rozwiązanie sprawdzone i polecam je wziąć pod uwagę.

Sterowanie quadrocopterem jest możliwe poprzez specjalnego pilota. Chłopcy i dziewczęta, które doceniają techniczne nowinki, mogą w przypadku bardziej zaawansowanych modeli wypróbować aplikację do smartphonea. Pozwala ona między innymi na sterowanie wysokością mojej maszyny z ziemi i obserwowanie jej lotu.

Należy pamiętać, że standardowe quadrocoptery posiadają ograniczony czas pracy. Ich lotem możemy cieszyć się przez maksymalnie piętnaście minut. Potem konieczna jest wymiana akumulatora na naładowany. Dlatego jeżeli zamierzamy dzień wykorzystany na filmowanie, powinniśmy mieć to na uwadze. Z zapasowych części warto zaopatrzyć się również w dodatkowe śmigła quadrocopter. Czasem pozwala to na inny tryb lotu, nierzadko pomaga w pracy, jeżeli już jedno ze śmigieł ulegnie uszkodzeniu nie należy w tej samej chwili wracać do domu.

Należy ujrzeć: drewniane puzzle 3d.

0 komentarze:

Prześlij komentarz