Przyszłościowe panele i ogniwa słoneczne

Coraz przeważnie mówi się o ekologicznych sposobach na ogrzewanie domu lub ogrzewanie wody. Jednak żeby móc korzystać z takich sposobności najpierw powinno się dość dużo zainwestować. Bycie eko mimo, że jest modne, nie jest tanie. I nie zapowiada się na to, żeby w ciągu kilku najbliższych lat miało potanieć.Najpopularniejsze jest budowanie domowej elektrowni słonecznej. Panele słoneczne można kupić wręcz w hurtowniach z materiałami budowlanymi lub w sklepach internetowych. Niewątpliwie wymagany będzie fachowiec (najlepiej z certyfikatem) do ichniejszym montażu, ponieważ w gwarancji każdego zestawu jasno określone jest, że producent nie ponosi odpowiedzialności, gdy my podłączymy coś źle i elektrownia nie będzie działać.

Ogniwa słoneczne częściej montowane są na dachach, ale można je też postawić w ogródku na specjalnym stojaku, dzięki któremu będą stosownie nachylone do promieni słonecznych, które będą na nie padać. Wyłącznie wówczas, gdy panele fotowoltaiczne będą odpowiednio nachylone taka domowa elektrownia będzie należycie pracować.

Ilość montowanych paneli solarnych zależy głównie od tego czy zestaw ma pomóc w ogrzewaniu ciepłej wody czy również ma wspierać ogrzewanie centralne i podgrzewanie wody. Im większy dom, więcej mieszkańców i większe zapotrzebowanie na ciepło i wodę, tym więcej paneli należało będzie zamontować. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że w naszym klimacie samą instalacją solarną nie ogrzejemy domu. Musi ona być wspomagana przez piece czy kominki, aby funkcjonować całe 356 dni w roku.

Sprawdź: panele fotowoltaiczne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz